Da čujete proroka koji sve što kaže to se ispuni, da li bi onda rekli da su to samoispunjujuća proročanstva?…
Budistički monah, tigar i šumar
On 15. новембра 2010. by yelimirČovjeka koji je radio u šumi napadne tigar. Čovjek je uhvatio tigra za rep i tigar je počeo da trči u krug, pokušavajući da zubima dohvati čovjeka. Budistički monah, koji se tuda šetao, bio je privučen galamom, pa je piišao da vidi šta se to događa. Šumar, vidjeći monaha, povikao je: „Dohvatite moju sjekiru i udarite tigra prije nego me pojede!“
Monah, spuštajući pogled i pobožno sklapajući ruke, reče: „Žao mi je, ali ja ne mogu da ubijem tigra. Budista sam i svaki život za mene predstavlja dragocjenost, bilo da se radi o insektu, životinji ili čovjeku.“ Čovjek je odgovorio: „Nemam sreću da dijelim vaša vjerovanja, pa vas molim da zauzmete moje mjesto kod tigrovog repa, a ja ću se postarati da ubijem životinju!“
Monah se složio i oni su razmijenili mjesta. Šumar je dohvatio sjekiru, stavio je na rame i ravnodušno krenuo put šume. Uplašeni monah je povikao: „Molim vas, vratite se da ubijete tigra kao što ste obećali!“ Šumar je odlazeći dobacio monahu: „Bio sam tako zadivljen vašim primjerom pa sam prihvatio vaša vjerovanja.“
Naravoučenije: Prihvatanje određenog vjerovanja ili koncepta zahtijeva dosledno pridržavanje istom.
1 comment
Ostavite odgovor Odustani od odgovora
NAJNOVIJI ČLANCI
Biblija blog bog bolest citati crkva djeca društvo duhovna duhovnamisao duhovna misao duhovnamisao.com duhovnamisao.wordpress.com duhovnost film Hristos hrišćanstvo istina isus Isus Hristos Izrael jevanđelje jevanđelje po mateju ljubav misao molitva novac poezija politika porodica priče priče s poukom rat religija roditelji sloboda smisao smrt Sveto Pismo tumačenje videoblog vjera vlog zlo život
Besmisleno izbegavanje...
"Ako ko reče: ja ljubim Boga, a mrzi na brata svojega, laža je; jer koji ne ljubi brata svojega, koga…
Izbegavanje... Još jednom - dokazi da Hrišćani mrze druge vere?
Za mene je to više dokaz da postoje hrišćani i oni koji se samo tako zovu.
… ovo se moze primeniti (naravno, u nekim slucajevima ne generalno) i u kontekstu hriscanstva… 🙂